| deluurs1 a întrebat:

Am un perus de 4-5 ani si este cam fricos, de fiecare data cand vreau sa il iau in mana se zbate da din aripi si apoi ma musca imi puteti da un link sau sa imi explicati cum sa il dresez sa nu ii mai fie frica? Este un papagal destul de batran si nu stiu daca mai poate fi dresat...

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate nu te-ai purtat frumos cu el.Sau nu ii place sa il iei in mana.Cand stau cu capul pe perna, al meu sta si el langa mine.Pe perna.

| GeoUzzy a răspuns:

Daca e batran... e aiurea...

| deluurs1 explică (pentru GeoUzzy):

Este ajuns la maturitate poate chiar batran...

| Ev3nT a răspuns:

Poate l-ai lasat vreodata singur, nu te jucai cu el, nu-l bagai in seama si el acum te trateaza cu spatele (E suparat pe tine) Incearca sa petreci mai mult timp cu el Si NU-L MAI LASA SINGUR!