| Jkjkjkjk a întrebat:

Am un pește Betta de aproape 6 luni. Este un mascul ce de 2 zile numai mănâncă. Are acelasi tip de hrana de când l-am luat. Pana alaltăieri i-a plăcut. Acum tot ce face este sa *scuipe mâncarea*! Ce ar trebui sa fac? Sa ii schimb felul de mâncare?

Răspuns Câştigător
| Jessica33 a răspuns:

Exista mancare speciala pentru beta, deci asigura-te ca este exact ce are nevoie. Bobite la plic, fulgi, etc...
Nu-i da bobite prea mari si tari fiindca nu le va manca, iar cateodata daca nu mananca nu are nimic.
Nu trebuie sa-ti faci griji, au momente in care nu le este foame.

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Cumpara-i mancare care se inmoaie rapid in contact cu apa sub forma de fulgi subtiri preferabil. Dar poti sa iei si gaze mici de pe afara ca sa-i dai senzatia de pradator.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

El o scuipa afara pentru ca mancarea este inca solida si nu o poate digera asa.

| Jkjkjkjk explică (pentru StoicAnalysis):

Foarte ciudat, pentru ca pana acum a mâncat-o... In sase luni...