| anonim_4396 a întrebat:

Am un pisicuț de 1 luna jumate, azi când sa ii dau sa mănânce am observat ca laptele era cam stricat dar acesta a mâncat sa zicem o lingura, e vreo problema¿¿¿¿

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Nu e problema daca a mancat asa putin, sper ca era laptic de pisoi nu de vaca. Daca are 1 luna juma poti sa il treci pe pliculete si bobitze kitten.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Era zuzu, de vaca cred. mama lui l a abandonat asa ca îl mai hrănim seara în special cu lapte

| Vikaa a răspuns (pentru alina2k18):

E chiar foarte bun laptele de vaca incalzit, laptele taranesc nu ala din market.Am hranit cateva serii la biberon cu lapte de vaca taranesc si cresteau mari si pufosi.

| Adry05 a răspuns:

Nah, maxim face diaree. Da să nu-i mai dai lapte de genu la pisică, le face rău, favorizează un mediu pentru viermișori la ele în stomac

| Adry05 a răspuns (pentru Vikaa):

Mie veterinaru mi-a zis să nu dau lapte la pisici că le favorizează dezvoltarea viermilor în burtică

| alina2k18 a răspuns (pentru Adry05):

Se da lapte formula speciala pentru pisoi nu lapte de vaca ce contine lactoza la care majoritatea pisoilor au intoleranta, acum ce sa zic, decat sa-l lase sa moara bine si asa.

| Adry05 a răspuns (pentru alina2k18):

Aia da, dar se vorbea strict de lapte de vacă de la supermarket sau chiar și luat de la țărani.