| Raul1971 a întrebat:

Am vazut un film cu fantome si de atunci am tot auzit chesti si mi-e frica. Explicti.

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sunt alte lucruri de care ar trebui sa te sperii ...nu fantomele

| andreandreeageorgiana a răspuns (pentru Apache):

Eeee si fantomele ca si mie imi este frica explicati sau dati-mi si mie raspunsu la intrebarea mea plizz

| Bitzy a răspuns:

Buna! Asta se intampla doar pentru. ca tu te gandesti la aceea chestie.Nu te mai gandii la acel film. Mintea ta se simte bântuită deoarece *presupun* te gandesti la acel film.Aceasta senzatie e in interiorul tauhappyStai calm! Daca tu vrei sa existe ceva:exista, daca tu vrei sa nu existe ceva:nu exista!

Răspuns utilizator avertizat
| Luka杀手的女孩 a răspuns:

Buna,problema ta e una minora tuturor ni se intampla dar stiu cum poti scapa de ea:
1.te gandesti la ceva placut
2.nu te mai gandi la ea si nu ii mai da importanta pentru ca tu daca te gandesti la ea nu o sa mai scapi de ea deci nu te mai gandi la ea iti urez mult noroc in uitarea "fantomelor"

| TFK a răspuns:

Stai linistit, zgomotele pe care le auzi sunt doar in capul tau sau sunt zgomote obisnuite, dar pentru ca ai vazut acel film ai impresia ca sunt facute de fantome...stai linistit, e putin probabil sa ai fantome in casawinkingwinking

| All3xutzaa a răspuns:

Te inteleg, doar nu esti nici primul, nici ultimul care trece prin asta.Eu locuiesc langa cimitir si mereu imi vin in minte ganduri dintr'astea...Dar rostesc o rugaciune,ma gandesc la Dumnezeu,prieteni, familie, etc.Si imi trece! Fantomele sunt doar in mintea noastra.Este exact cum a zis @Bitzy,, Daca tu vrei sa existe ceva:exista, daca tu vrei sa nu existe ceva:nu exista!,,.Nu baga in seama lumea care iti povestesc aceste lucruri sa te sperie si razi de ei fiindca se tem de ceva ce nu exista.Tu ar trebui sa te simti diferit ca nu esti ca ei! Sper ca te'am ajutat! Fundaa'? Please.

| ioanaCUTU a răspuns:

Uite tu auzi chesti imaginare sunt doar in capul tau+ nu exista fantome!