| teodora555 a întrebat:

Animalele plang?
De cand il am eu pe pusy (motanul meu) nu l-am prea vazut sa planga.

5 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, din cate stiu eu animalele nu au glandele lacrimale prea dezvoltatehappy

| Konata a răspuns:

Ei isi exprima tristetea sau fericirea prin alt limbaj: dupa cum stii pisica(fata sau baiat) toarce cand e fericit iar cainele cand e trist, emite acele sunete dragalase si melancolice care te fac sa il mananci de dragut ce estetongue

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca nu a avut motiv.Da si animalele pling(lacrimeaza) dar nu in hohote.Eu am un bichon maltez, atunci cind nu il pot intelege, lacrimeaza de durere.Numai bine.

| Deenissa a răspuns:

Da animalele plang, dar nu cu lacrimi.De obicei pisicile si cainii isi exiprima tristetea sau bucuria prin sunete sau prin starea de spirit.De exemplu un motan cand e fericit toarce se joaca se da pe langa tine.se vede ca e fericit!