| parior a întrebat:

Animalele plang? (cu lacrimi) Eu n-am vazut niciodata si nu inteleg de ce la oameni apar lacrimile.

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Asa cum simt frigul si caldura, asa simt si fericirea, suferinta si afectiunea.Cred ca plang, chiar daca nu le vedem noi, in sinea lor sufera.Mai mult de-atat, ele simt daca sunt iubite, acceptate sau dispretuite.

8 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Buna, da cateodata animalele mai si plang stiu si-ti zic din propria experienta .cand eram mai mica aveam o catelusa pe nume bety.siea fusese otravita de cineva... iar de durere in acea seara am stat un pic langa ea si ii daduse lacrimile.si din ochii ei se vedea cum cerea ajutor dar eu fiind mica nu stiam ce sa-i fac asa ca saraca.crying.

| marria a răspuns:

Eu imi aduc aminte cand eram mai mik si catelushul meu fusese lovit la labutza de o masina... ii curgeau lacrimi de la ambii ochii vreo cateva zile... apoi si-a revenit...pana la urma sunt si ele tot suflete, nu?

| claudya a răspuns:

Da plang cu lcrimi pentru ca si ele sufera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alata intrebare din,, i robot"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crocodilu' plinge laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu o catelusa. A imbatranit, a facut cancer si a plans inainte sa moara.

| anonimus_7870 a răspuns:

Eu cred ca plang, am mai vb si eu catelusi:s

| gogu_9244 a răspuns:

Aoleo da toti ati avut cate o catelusa frate? dc n-am avut si eu una ca ziceam ca si a mea a plans cand a pierdut la poker!laughing da eu cred ca sufera si animalele si cred ca au lacrimi la fel ca oamenii nu neaparat de suferinta!