| Mlk2023 a întrebat:

Animalele pot face psihoză?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pornind de la definitia psihozei care spune asa "Psihoză (din greacă ψυχή "psyche", minte/suflet, și -ωσις "-osis", stare anormală) este un termen medical folosit pentru a descrie starea mentală în care gândirea și percepția sunt grav afectate. "

Cu siguranta ca da, pot face atunci cand creierul le este afectat.

| ReddY25 a răspuns:

E destul de probabil

| RoCkKiD a răspuns:

Probabil exista dar se manifesta altfel si e dificil de diagnosticat pentru ca nu e ca si cum poti intreba cainele cine i-a zis nu stiu ce pentru ca na, nu vorbeste.

| Celdrept a răspuns:

Nu,dar am văzut câini depresivi.

| Mlk2023 explică (pentru Celdrept):

laughing Mi se pare amuzant într-un fel că animalele fac și ele depresie.

| Xox0 a răspuns (pentru Mlk2023):

Au si ele niste suflet acolo

| Celdrept a răspuns (pentru Mlk2023):

Daca nu au ce babardi și sunt castratehee hee