| Nairda777 a întrebat:

Aplicatii bune pentru a invata engleza nivel mediu?

Răspuns Câştigător
| Tuca10 a răspuns:

Nu stiu, eu n am invatat engleza din scoala. Am invatat din filme si din videoclipurile de pe yt in engleza, când nu stii un cuvant il cauti pe google translate si înveți. Asa te sfătuiesc si pe tine sa faci.

3 răspunsuri:
| bmerry a răspuns:

Duolingo e super ok!

| alexandrasorescu a răspuns:

Duolingo, deoarece are toate stadiile, de începător, mediu pana la avansat. Dar aici eu cred ca trebuie un meditator, deoarece aplicațiile nu îți spun chiar totul și nu poți învață de unul singur/de una singura. Un meditator este specializat în aceasta limba și cu siguranță se va ocupa de tine!

| andreeaaa7655788655t7u8i a răspuns:

Duolingo mi se pare o aplicatie super dar eu zic ca cel mai usor inveti de pe Youtube daca te uiti la diferiti vloggeri sau efectiv cauti un video pe un subiect ce te intereseaza in engleza. in filme e mai greu uneori din cauza accentelor si asa dar mie mi se pare ca pe Youtube intelegi mult mai usor ce zic. poate mi se pare mie dar nu strica sa incerci