| Ioana1703 a întrebat:

Sunt persoane pe aici care invata engleza cu ajutorul aplicației duolingo? As dori niste păreri, daca se poate. Cat a durat sa invatati pentru a ajunge la un nivel mediu?

Răspuns Câştigător
| qqqqqqqqq a răspuns:

Eu am incercat cu duolingo. nu merge! In cele 2 luni nu m-a invatat nimic de un nivel cat se poate de acceptabil. Mai bine faci meditatii de pe net, sau mai bine la un profesor.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu pierde timpul cu duolingo sau alte aplicatii, ca pentru nivel mediu, ai nevoie de profesor, care sa te invete sa gramatica limbii engleze, formarea propozitiei, conjugarea verbelor samd. In plus, pronunctia este vitala, de aceea este nevoie de cineva cu care sa comunici, sa te auda si sa te corecteze.

| Legion7X a răspuns:

Cu duolingo nu vei ajunge niciodată la un nivel mediu.

Descarcă dicționarul acesta în format pdf este academic cuprinde peste 120.000 de cuvinte + conjugări la toate timpurile.

http://www.mediafire.com/......rd-PDF.pdf

| Mirrors a răspuns:

Iti recomand sa iti folosesti si telefonul/pc si toate gadgeturile in engleza..inveti mai repede big grin

| Ioana1703 explică:

Va multumesc pentru răspunsuri!