| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebui sa dau cadou o pisica persană sau calico? A cumpăra o pisica persană e mai scump decât una calico!

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu ar trebui să dai cadou nicio pisică (și nici vreun alt animal de companie). Un animal de companie nu este un cadou, este o responsabilitate pe care cineva trebuie să și-o asume pentru mulți ani.

Dacă cineva își dorește un animal de companie, și-l va lua singur. Iar dacă cineva nu-și dorește un animal de companie, atunci este foarte aiurea să-i pui în brațe această responsabilitate aducându-i unul cadou.

| Eireann a răspuns:

Persana e o rasa, calico e orice pisica cu blana de o combinatie de 3 culori.
Dar Johnnny123 are dreptate, nu da cadou animale.