| 1123152525 a întrebat:

Ragdoll vs. Pisica persana?

De ce? Funda!

Răspuns Câştigător
| LoveDee03 a răspuns:

Pisica Persan este jucausa,calma,un mieunat melodios si placut,blanda,dulce,iubitoare,calma,pasnica dar independenta.
Iar pisica Ragdoll este foarte afectoasa,placida,foarte docila,tacuta linistita,supusa,pasnica, increzatoare.
Sincer, m-ai pus in dificultate deoarece amandoua sunt superbe, si la comportament si la aspect, dar daca as fi sa aleg as alege Ragdoll deoarece este mai atasata de familie.Succes!

6 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Ragdoll

| OhMyGod a răspuns:

Ragdoll pentru ca e foarte afectuasa si frumoasa :X

| Laura08 a răspuns:

Pisica Ragdoll cred ca ii este superioara pisicii persane. Sunt mult mai usor de ingrijit, nu naparlesc la fel de mult ca si persanele, sunt mai docile si mai... afectuoase. Daca intrebi un stapan de Ragdoll, iti va spune ca este pisica perfecta.