| tump a întrebat:

ARE CE VA DEACA PENSTELE MEU DIN ACVARIU BETTA SPLENDENS STA TOATA ZIUA SUB FILTREU E RAU?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca sta unde intra inapoi apa (din filtre in acvariu), inseamna ca in acvariu nu este suficient oxigen.
Oxigenarea apei se face cu un vibrator.

3 răspunsuri:
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Apa din acvariu e destul de calda? Le trebuie o temperatura de peste 26 de grade. Ce pesti mai sunt in acvariu? E achizitionat de curand?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu are destul oxigen da daca sta cu coada (toare cozilelaughing lipite intre ele inseama ca trebuie sa il duci de unde l-ai luat si iti zic aia ca sa faci da iti zic eu ce sa ii pui da trebuie sa iei sate mare fara iod si sa amesteci cu 1 l apa dupa aia 1 cm din avariu torni compozitia dizolvata bine si il lasi in pace big grin mie asa mi s-a spus SUCCES!

| nic_3896 a răspuns:

Numai daca sta cu burta-n sus!happy