Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun peste care sa nu necesite un acvariu mare,care nu trebuie filtru, lumina etc.Stiu ca este Betta splendens mai este/sunt si alti pesti care sunt simpli?

3 răspunsuri:
| Gabonne1982 a răspuns:

Cichlasoma Nigrofasciatum indeplineste conditiile cerute de tine.Eu am avut unul 2 ani intr-un acvariu ca vai de el si fara filtru si fara aerator si fara incalzitor

| viotedy a răspuns:

Poti lua 2 gurami albastri.

| DEni_Denisa_1999 a răspuns:

Eu am doua acvarii de pesti unul in care ii trebuie lumina si filtru iar altu in care tin piu fara lumina si filtru
ex:gurami si niste lipitori speciale pentru acvariu