| deeajustinx a întrebat:

As dori sa imi cumpar un catel din rasa YorkShire Terrier, Puteti sa imi spuneti ce fel de ingrijire necesita sau daca e pretentios si e nevoie sa ai bani pentru a-l ingriji. Daca aveti unul imi puteti da yahoo messenger-ul, poate aveti webcam si pot sa il vad. Cam care este pretul?

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Pretul e cam 300-350 euro, dar poate fi mai ieftin 250. Nu roade decat in perioada in care ii cresc dintii. dar ii poti da diferite chestii, jucarii pentru caini.
Ingrijirea unui Yorkshire reclama ceva timp deoarece trebuie periat si pieptanat in fiecare zi.Nu necesita pricepere deosebita insa acest timp trebuie acordat in conditiile in care va doriti un catel cu blanita ca la carte. Puiutii varietatea toy (cea mai mica), nu au blanita asa de mare, in consecinta ingrijirea este cu mult mai usoara.

1 răspuns:
| deeajustinx explică:

Si oare roade lucrurile? big grin