| florentina_9904 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutorul vostru, am convinso pe mama sa ma lase sa tin un catel dar a zis ca ma lasa doar daca il cumpar din bani mei si daca o sa am doar eu grija de el si a zis sa iau o rasa care i place si ei si am ales yorkshire terrier toy imi puteti da un site cu catei de rasa asta dar pretul sa fie maxim 500 ron multumesc anticipat

9 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Un catel e o mare responsabilitate,are nevoie de jucarii,hrana anume pentru catei,sa fie dus la plimbare,sa se joace si sa socializeze cu alti catei,sampon anume,perie, zgarda, lesa, vaccinuri, anti deparazitari, scos afara de minimum 3 ori pe zi.
Poate daca si specificai de unde esti era mai usor in a gasi un catel de maxim 500 ron.
Dar corciturile ce au?
Gandeste-te bine..Ai putea astepta pana esti mai mare.

| pyma a răspuns:

Mergi la un adăpost de animale și adoptă un cățel. Găsești și de rasă.
App, tu ce rasă ești?

| Mooonsure a răspuns:

Poti sa adopti unul, fara nici un ban, logic!

| florentina_9904 explică (pentru Mooonsure):

De unde? cine ar da un catel asa dragut pe gratis

| Mooonsure a răspuns:

Cauta pe facebook petlend caini. Si alegeti un catel de acolo. Nu de aici adopti, ci de aici cumperi. :* Faza cu adoptatul, m-am conformat intre timp, nu e chiar asa bine.

| djciupi a răspuns:

Uite aici
http://www.animalutul.ro/anunturi/caini/shar-pei/
recomand aceasta rasa. :) am si eu unul :P arata asa
http://postimage.org/image/817f7maix/

| florentina_9904 explică (pentru djciupi):

Am mai avut un caine stiu cum e si sunt din Brasov

| Eoop23 a răspuns:

Buna! Uite aici un site cu un Yorkshire Terrier, la 200 RON:http://www.publi24.ro/......c625f.html
Sper ca te-am ajutat, mult succes, funda?

| mariadenisa a răspuns:

Buna, eu am un catel Yorkshire si am dat 300 de euro pe el. Sunt foarte pretentiosi, dupa un timp te vei satura de el plus ca un caine reprezinta o mare responsabilitate nu este asa usor. Eram exact ca tine in privinta unui caine dar crede-ma este foarte greu. In primul rand o sa-ti ia ceva timp sa-l inveti sa faca afara, o sa fie greu cu mancarea daca nu-l inveti de la bun inceput cu pernite pentru catei o sa-yi fie foarte greu mai tarziu pentru ca lor le place ce mancam si noi si asta nu le face bine si o sa stea langa tine tot timpul cand vei manca, trebuie sa ai grija de el exact ca de un copil mic, mai rau decat ca de un copil mic pentru ca nu vorbeste. Cum vrei dar mai bine ii admiri la altii. Bafta :*