| Simonik26 a întrebat:

As vrea sa cumpar o zebra australiana. Stiti vreun crescator cu preturi acceptabile in Bucuresti?

3 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau

Tocmai vroiam sa iti dau niste link-uri cu ce am gasit dar se pare ca de acum numai putem posta link-uri, nu ne mai lasa cei de la TPU.
Asa ca scrie pe google: zebra australiana de vanzare Bucuresti
Si iti da si dai click pe primul link
www.aaz.ro/vanzari/21/zebre-australiene
Daca nu gasesti ai putea intreba in diferite pet shopuri, iar daca nu au sa ii intrebi daca nu stiu pe cineva care vinde, poate gasesti si in piata de animale.

Succes si O zi placuta!

| klau95 a răspuns:

Si eu am avut si in caz ca vei lua sa ie-i o pereche ca sunt cam sensibile mai ales in captivitate.
Si iale o cusca spatioasa tinele la balcon sau undeva la aer dar nu afara.
Le poti tine si in casa dar nu intr-o camera cu televizor sau calculator ca le radiaza.
Eu le-am luat de la magazin cu 30 lei una din Auchan.
Dar daca ai sti cum e zebrele australiane nu ti-ai mai lua...mie mi-au murit.Chestia ie ca oamenii le vand sa se faca cu bani dar ele in Australia sunt precum vrabiile la noi si isi doresc si ele libertate. Daia ziceam daca le mai dai drumu ar fi perfect. Daca iti doresti i-ati.

| EmilLyWilliamS a răspuns:

Dar ce doresti sa faci cu ea sa o tii inchisa te sugerez sa nu faci asta sunt si ele fiinte mai bine ia-ti un ciine sau o pisica laughing