| nauca a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un catel pasnic, afectuos si devotat. Ce rasa imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| sssSnake a răspuns:

Cum sa-ti spun... daca esti si tu la randul tau afectuos cu cainele, dragut/a, si el va fi la fel cu tine. Cel mai bine e sa iti iei un pui de 2 lunii, pentru ca pe aia ii poti hrani cu mancare(nu mai folosesc laptele de la mama). Daca, cand sunt mici ai grija de ei, ii aperi, te joci cu ei, ei cresc in modul acela, si asa o sa ii ai toata viatabig grin.Eu de exemplu am un ciobanesc german,(femela, SENA) care o am de la 1 luna.Acum are 3 ani si e tot asa de jucausa si de atenta ca si cand ar fi un pui micbig grinlove struck.Rasa nu prea conteaza, depinde unde il ti(ex rasele mari nu e bine sa le tii in casa, se simt incomode, mai bine intr-o curte sau ceva de genu, iar rasele mici pot sta si in apartament, dar trebuie sa le plimbi pe afara destul de des!). daca stai la casa, iti recomand un labrador sau ciobanesc german iar daca stai la bloc... un schnautzer pitic big grin
SucceS

15 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Eu recomand Pekinezul.Este usor de crescut, foarte frumos, afectuos si foarte devotat stapanului.

| FearNoEvil a răspuns:

Cocker Spaniel.

| daηă a răspuns:

Husky...

| devilll a răspuns:

Rottweiler un caine denadeste prietenos si afectos cutapanu dar de se ia care de tine il rupe bucati

| baietzelu a răspuns:

Devotati sunt toti cateii.Cainii intrec oamenii in devotare.
Caniche, afectuos, alintat, pasnic, DEVOTAT.

| trabardie a răspuns:

Labrador sau Cocker

| dean a răspuns:

Metis, eu am vreo trei caini metis, doi ciobanesti si o pisica birmaneza! Toti sunt afectuosi!

| retouchan a răspuns:

Hmm...Pai eu am avut ciobanesc-german, era super dar iti recomand si husky, beagle sau labrador!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Labrador!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga prietena, toti cainii isi iubesc stapinii daca sunt iubiti, du-te mai bine la un adapost de caini si ai sa vezi ca ei te cauta pe tine si nu tu pe ei. Eu cand ii vad ma gandesc ca la un orfelinat, fiinte aduse pe pamint sa ne invete iubirea neconditionata. Noi stam la curte si mai mereu am
avut maidanezi, o singura data un dalmatian, de fapt a venit la noi pentru ca stapinii nu-l mai vroiau, stateau la bloc. Nici acum dupa ce au trecut 10 ani nu am incetat sa-l iubesc, era foarte batran si nu a murit pina nu am ajuns acasa, sa se uite in ochii nostri pentru ramas bun. Dupa cum vezi raspunsurile difera, dar un singur lucru ne aduna, dragostea fata de un animal de casa si nu o rasa anume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un schnautzer pitic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coker spaniol este un caine foarte iubitor perfect pentru orice familie daca doresti in coker spaniol suna 0769182716

| robyroby a răspuns:

Husky.

| Ali55 a răspuns:

Rottweler

| paqo a răspuns:

Westie happy