| Maria112 a întrebat:

As vrea sa imi iau un catel dar nu stiu ce rasa. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Alinna20 a răspuns:

Beagle. Este tare jucaus si plin de energie si daca vrei sa iti achizitionezi trebuie sa stii ca trebuie dresat. Sau :
Yorkshire terrier.Este tare simpatic.

| Maria112 explică (pentru Alinna20):

La rasa asta m-am gandit si eu thinking Dar iti dau funda pentru ca m-ai convins smug

| Alinna20 a răspuns (pentru Maria112):

Multumesc!

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Samoyed. E superb, prietenos, calm, destept si destul de rar, insa ai nevoie de spatiu pentru el pentru ca e catel de talie medie. Daca vrei ceva mic, un pomeranian ar fi simpatic, si nici din acela nu are toata lumea.

| pwp a răspuns:

Eu am pekenezlove struck micut si destul de usor de ingrijit.Dar in viitor as vrea sa-mi iau un Chow-chow.Sunt superbi love struck

| Seby90 a răspuns:

Cocker spaniel; nu te lasa 2 minute. Am avut happy.
Pana la urma sa stii ca nu rasa conteaza, cainii sunt niste animale superbe si isi adora stapanul indiferent si neconditionat.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

"As vrea..." M-ar fi multumit mai mult un "M-am hotarat..." Ideea este ca un animal de companie, indiferent de rasa, are nevoie de o neobisnuita atentie, cam o parte din cea pe care i-o acorzi unui membru important din familie. Eu ti-as recomanda rasa Yorkshire Terrier. Visez cam de un an sa imi pot lua un catelus de aceasta rasa. Sunt jucausi, fooooarte frumosi, cam hiperactivi insa, ca toate animalutele de companie, se va dovedi un prieten de nadejde. Consider ca, pentru o fata, acest catel este perfect, nu este foarte scump (costa cam 200 de euro) si este foarte afectuos. Poti cauta pe net mai multe informatii despre aceasta rasa, asa am descoperit-o si eu

| Smokey13s a răspuns:

Appenzell mountain dog, Beagle, Border Collie, Chow Chow, Ciobanesc de Islanda, Golden Retriever, Husky, Jack Russell Terrier.
Si St.Bernard, dar nu cred ca ar fi o optiune deoarece e imens si cantareste foarte mult si nu foarte usor de intretinut

| DameloCargangio a răspuns:

Un Amstaff =p~ Sa muste bagaboantele de c*r! si pe alea care sunt invidioase pe tine ca ai caine!