| Andreiutza_1421 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un hamster mascul si as vrea sa va intreb ceva.
Cat costawaveamsterul
-brosura cu informatii privind hamsterii
-o cusca mare(60X50X40cm)
-casuta pentru dormit
-recipient pentru hrana
-recipient pentru apa
-asternut(fan, talas, rumegus)
-ham
-asternut pentru dormit(o paturica speciala)
-hrana speciala pentru hamsteri
-bloc mineral
-lemn pentru ros
-perie pentru curatat hamsterul
-si niste produse dezinfectare cusca.
Merci. Sper sa ma puteti ajuta.Pa pa.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-hamsteru vreo 10 lei si ceva(sa nu il iei din piata ca sunt bolnavi, mie mi s-a intamplat asta.Iti zic s ail iei de la Auchan)
-Cusa 30 de lei si ceva, 50 de lei.
-Casuta de dormit e inclusa in cusca.
-Recipientul pentru hrana la fel.
-Cel pentru apa de asemenea.
-Rumegusul vreo 7-8 lei
-Hrana vreo 5-8 lei.
-Blocul mineral nu stiu, dar nu e neaparat necesar.
-Lemn pentru ros 3-5 lei.
-Nu iti trebuie perie pentru hamster, nu ii cade parul.
-Poti sa ii desinfectezi cusa cu Mrs &Muscle(gasesti la orice magazin)

2 răspunsuri:
| Keilly a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti cumperi o cusca. cusca cuprinde in pret si roata si casuta si adapatoare pentru apa si mancare si casuta. pentru cusca de poti interesa la un magazin pentru animale. in cusca trebuie sa le pui rumegus si sa le schimb rumegusul. rumegusul costa cam 5 lei u punga de 1kg. { depinde, preturile nu sunt la fel in toata tara}
nu stiu cat costa un ham {pret exact} pentru ca la magazinele din orasul nu sunt asa ceva dar costa in jur [spun ce am vazut pe internet] 20-30 lei sau mai putin. mancarea pentru hamsteri o gasesti tot la magazin si costa in functie de greutate. hamsterul nu stiu cat costa pentru ca eu l-am primit. iar restul accesoriilor le cumperi de la magazin.

| mavamp a răspuns:

Cusca cam 50 lei in care iti intra adapatoarea recipientul pentru hrana si casuta, restul ar veni tot in 50 lei.Cu hamsterul e putin mai greu, depinde din ce oras esti, majoritatea pretuirilor la hamsteri sunt intre 10-25lei sau poti sa-l iei dintr-un targ de animale, dar risti sa fie bolnav.