| clauu a întrebat:

As vrea sa imi iau un caine rasa labrador, a avut cineva de aici labrador? Daca da imi poate da niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Andreea_8861 a răspuns:

Si eu am momentan un labrador si e foarte bland. mancare ii dau de 2 ori pe zi dar trebuie sa ai grija mai ales vara sa ii schimbi foarte des apa, astfel incat sa aiba mereu apa rece la dispozitie. depinde de caine daca e agresiv sau nu. depinde cum il cresti. De mancat mananca cam de toate sincer. eu cateodata ii dau si paste pentru ca ii plac si a spus veterinarul ca e ok. Din cand in cand mai da-i si ceva tare de rontait si nu uita sa te joci cu el. Ai grija in schimb, am auzit ca unii labradori maraie daca incerci sa ii iei mancarea in timp ce mananca. happy si daca iti iei labrador, distractie placuta laughing

2 răspunsuri:
| clauu explică:

Pai cam atat m-ar interesa deocamdata, pretul nu conteaza, as da oricat pentru un asa caine love struck. Cu plimbatul nu e mare problema, eu nu am mai facut sport de un an jumate, cred ca ar fi timpul sa mai alerg cate putin. Multumesc foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.eu am in prezent labrador.sunt niste caini ft frumosi dar foarte energici. daca nu stai la curte nu prea te-as sfatuit sa iti iei unul decat daca ai timp destul pentru el.trebuie sa alerge cel putin 2-3 ore pe zii.De mancat eu ii dau de 2 ori pe zi de obicei, iar cand e pui de 3 ori i-am dat.sunt ft iubitori cu stapanii lor s, deloc agresivi si foarte prietenosi. Eu il hranesc inca de cand l-am luat cu Royal Canin.Deobcei combin Royal special pentru labradori adult cu royal pentru adult kg lui. Ce alte sfaturi mai doresti/