| PovesteaVieţiiMele a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un caine pe care,evident, sa il pot tine in casa.
Ce rasa imi recomandati?
Eu ma gandeam la ceva gen labrador,sau bichon maltez,dar voi ce ziceti?
Fundaa, multumesc

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cum sa tii labradorul in casa? Indreapta-te spre rase de dimensiuni mici : shih tzu, pomeranian, teckel, bichon etc

| RedNose a răspuns:

Bichon maltez, labradorul e foarte activ si daca nu ii este consumata energia devine stricator.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Eu îți recomand mai multe rase care mie unu îmi place.

Yorkshire Terrier
Pekingese
West Highland White Terrier
Pomeranian
Bichon Frisé
Shih Tzu

Bye!

| PovesteaVieţiiMele explică (pentru OnuOnulică):

Hei, mersi pentru ajutor.
ma decid cam greu:*

| OnuOnulică a răspuns (pentru PovesteaVieţiiMele):

Nici o problemă mă bucur că te-am ajutat.

| Cameliapantiru a răspuns:

Servus! Sugestia mea e sa alegi un catel de talie mica, de pilda bichon(maltez, havanez sau frise), caniche(de talie mica), pechinez, pincher pitic, mops(sunt foarte dragalasi, mie imi plac mult, dar sunt cam scumpisori) sau si-tzu. Labradorul, sincer, nu mi se pare potrivit pentru apartament, are nevoie de mai mult spatiu. O seara frumoasa!

| dony89 a răspuns:

Intreaba un specialist canin, sigur te poate ajuta in aceasta problema!
www.cartedresajcanin.ro