| BCosmin14 a întrebat:

As vrea sa invat sa cant la pian si nu stiu ce pian imi trebuie si nu stiu cum se canta. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Biutsssaa a răspuns:

Buna, Cosmin!
Eu fac pian de 7 ani si este frumos, insa necesita multa munca.
Eu ti-as sugera sa mergi la cursuri care se ocupa cu asa ceva, caci este mult mai greu sa inveti cu ajutorul filmuletelor. Daca iti este mai usor, poti sa chemi un profesor acasa.
Daca mergi la o scoala de arte iti va oferi lectii de pian, iar instrumentul il vei avea la dispozitie.
Daca nu, poti incerca o orga, poti invata mai repede, iar apoi, daca iti place si vrei sa continui, iti poti cumpara un pian.

2 răspunsuri:
| Clauvdgg a răspuns:

Pai pentru inceput ar fi buna o orga happy

| Florin_Zaraf_1997 a răspuns:

Foarte bine, pentru inceput nu neaparat iti trebuie pian, incearca asa ceva : http://www.soundcreation.ro/......d8972.html

Cat despre partea cu cantatul. poti invata singur cum am facut eu sau cu profesor. bafta!