| Rux_5597 a întrebat:

As vrea sa'mi cumpar o pisica pe care sa o cresc eu.

1. Ce rasa imi recomandati dintre whiskas si birmaneza?

2.Cam cat costa un pui de pisica la un pet shop?

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Eu am un motan birmanez de 10 ani pe care l`am cumparat din ziar, m`a costat 25 lei noi atunci. Se comporta ok, in primii ani de viata e destul de jucausa, aveam franjuri pe maini de la zgarieturi. Apoi se potoleste cu joaca si doarme mult( cam 20 de ore pe zi). Trebuie sa isi ascuta ghearele in ceva, eu am schimbat materialul de la canapea de 2 ori, ca era vai de capul lui de la motan. Mancare... al meu mananca whiskas si carne cruda cand mai cumpara mama. In general nu e o rasa mofturoasa, sa ai grija la par, insa, ca lasa destul de mult. E ok sa il perii zilnic, sa nu mai lase asa mult par prin casa. De pisica whiskas nu stiu prea multe, dar presupun ca nu difera f mult de o pisica normala. Cat costa un pui la pet shop... nu stiu, dar poti sa iei si ziarele locale sa vezi la anunturi ca sunt multi care le doneaza.

3 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

La pet-shop sunt destul de scumpi, unde locuiesc eu au niste preturi imense...(eu locuiesc in spania), si un pui bimanez ajunge pana la 300 de euro si este foarte mult!
eu in locul tau, as adopta, sunt atati pisoi dragalasi pe care nu-i doreste nimeni, si ei sunt la fel de dragastosi, ca cei de rasa, in schimb pentru ei nu va fi nevoie sa platesti nici un leu!
nu stiu daca te-am convins sa adopti unul "maidanez" dar tine cont si de parerea mea, ai avea un prieten in el, si mai ales satisfactia sufleteasca ca ai salvat un suflet de la o viata mizera!

| bisnitarpunctcom a răspuns:

Daca iti plac pisicutele adopta una, nu conteaza rasa, toate sunt aproape la fel de afectuase, eu unul ador maidanezele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei o psicuta, iti voi da eu gratis numai sa ma scapi de ea pentru, ca baietelul meu o chinuie foarte rau, si nu mai vreau sa o vad suferind, este fetita are 1an, si 3luni, este din rasa MANX, cu coada scurta are analize facute, are carnet de vaccin, si nu mai suport sa vad cum o smotceste. daca vrei si parintii sunt de acord, suna-ma la tel. 0721155367-0740201953, ma cheama simion mihaela