| Orannginna a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum se numeste solutia care se aplica pe puzzle-uri dupa ce au fost terminate pentru a fi puse pe perete ca si tablouri. Stie cineva? happy

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Poti sa folosesti lac special pentru tehnica servetelului, pe care sa il aplici cu pensula, peste puzzle. In felul acesta il vei proteja.

4 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Nu e nici o solutie speciala, pot fi puse in rama asa cum sunt
o folie strech daca sunt mici sau lipite piesele intre ele sau de carton

| RuSuLeTzZz a răspuns:

Lipici natural. a. k. a scuipici laughing .sau poate niste picatura happy

| doodle a răspuns:

Eu stiam ca, cu lapte. bagi puzzle-ul construit in lapte si il scoti si il lasi sa se usuce.Asa faceam si eu cand eram mica.am auzit la tv big grin

| mireladanut a răspuns:

Am si eu un puzzle cu piese din lemn ...cu ce as putea sa-l lipesc pentru a nu-l strica? m-am chinuit ceva pana l-am facut big grin[aa e cadou pentru iubitu meu cu poza noatrasmug]