| roxana_9288 a întrebat:

As vrea sa stiu totul despre balet. Am 17 ani, credeti ca as mai avea vreo sansa sa ma inscriu? Daca da, In Arad stie careva unde sunt sali de balet?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, ti s-a spus o prostie. Baletul nu se incepe neaparat la 4-5 ani. Se poate incepe si mai tarziu, insa mai greu sa faci performanta. Nu stiu unde sunt sali in arad, dar incearca la scoala populara de arta sau palatul copiilor (daca aveti asa ceva). Pup happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Din păcate este târziu.
Baletul se începe de la vârste fragede, de la 4-5 ani.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu am 11 ani si sunt la balet de la 8 ani. Da, te poti duce la balet dar la incepatori si sa stii pozitiile de brate si de picioare. O mica balerina te-a sfatuit sa te duci la Palatul Copiilor sau gaseste-ti o profesoara/profesor sa te ajute.Serios! Iti doresc succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ai sanse de inscris la sigur, dar poti sa afli cit mai mult posibil despre palet in google

| roxana_9288 explică:

Da, angelwithoutwings_ingerash:* sper sa vezi raspunsulhappy

| monyta a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar chiar nu stiu`...nu sunt din arad
ai un id de mess~?

| 192837 a răspuns:

Se fac cursuri de balet in Arad. la UTA cu 80 de lei pe luna, de 2 ori pe saptamana(luni si miercuri)tongue

| Brandt_Raluca_1996 a răspuns:

Poti incerca si la teatru. Baletul este un teatru liric, iar cei de la teatru iti pot oferi cateva informatii. Si eu am 16 ani si mi-am dorit de mica sa fiu balerina, chiar si acum imi doresc, dar mi s-a spus ca nu mai am sanse, insa recent am auzit ca s-ar putea sa am sanse, dar nu voi face performante.