| Teddy_6725 a întrebat:

Astazi mi-am cumparat inca un porcusor de guineea. E un pui de 2 luni jumatate. I-am dat salata si granule dar nu a mancat apoi i-am dat lapte cu seringa si a baut o seringa. Oare la varsta asta ar fi trebuit inca sa suga la mama lui? Fundita.

Răspuns Câştigător
| Parisblue a răspuns:

Nu neaparat. dar poate nu s. a obisnuit cu granule si salata. ar trebui sa ii dai in continuare lapte pna se obisuieste cu celellte feluri de mancare.happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la 6 luni mananca singur

| EmotionalKoma a răspuns:

Cat ai dat pe el?big grin

| missunderstood a răspuns:

în primul' rând nu-i mai da salatăstraight faceînlocuieşte-o cu altceva[salata balonează]la vârtsa asta ar trebui deja să mănânce, mai bine dă o fugă până la pet shopul de unde l-ai luat şi interesează-te ce mânca acolo şi dă-i şi tubig grin poate a fost schimbarea destul de mare pentru el, sau poate nu e familiarizat cu noul loc.Am păţit şi eu la fel cu ai mei.Peace!

| Andrutza_9535 a răspuns:

Da... s-ar putea
mai dai lapte si dupa incearca sa-i dai salata si granule sa vezi daca manancawinking