| Lady21 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lasa sa am un porcusor de guineea?

Răspuns Câştigător
| m97 a răspuns:

Promite-i ca o sa ai grija de el si ca o sa iei note mari la scoala.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine se îngrijește de el, să-l toaleteze, să-i schimbe talajul, să plătească tratamentele la veterinar, etc? TU?
Nu cred, este o răspundere în plus pentru părinți.
Pa, pa.

| JoeTPU a răspuns:

Pai roag-o frumos, spune-i ca iti doresti foarte mult.Mamele nu pot refuza asta.
Succes! happy

| winer98 a răspuns:

Arata-i ca esti grijulie.

| Allinn a răspuns:

Pai spune-i ca o sa ai tu grija de el in fiecare zi, o sa-i pui rumegus, apa, etc. Si nu inteleg de ce nu te-ar lasa pentru ca porcusorul de guineea se tine intr-un "acvariu" de sticla sa zic asa. happy

| Lady21 explică (pentru Allinn):

Pentru ca zice ca-s sobolani dar nu e adevarat

| AddyTakaBlack a răspuns:

Foarte simplu il aduci acasa ii arati fata si gata asa am facut si eu