Întrebare recomandată | Inventator a întrebat:

ATENTIE DAU FUNDA! am 2 iepuroaice cumparate de la un oarecare om iar el mi-a spus ca sunt de rasa iepurilor belgieni gigant.Dar ele au culoarea blanii albe cu pete gri si negre pe spate, pete gri la ochi si botul incepand de la nas este tot gri. ce fel de rasa sunt iepuroaicele deoarece vreau sa iau un mascul pentru a-i impreuna si nu stiu ce fel de rasa este. A II-a intrebare este daca pot sa ii impreunez cu alte rase.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Caută-ţi urecheatul pe aici:
http://crissstian.sunphoto.ro/Rase_de_iepuri

http://iepurre.blogspot.ro/p/iepuri-de.html

Şi nu cred că iepurii sunt rasişti. :))
Se pot împerechea şi cu alte rase.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Numai gigant-belgieni nu sunt.Acestia au deschiderea,, palmei,, cam de 4-5 cm de mici,blana gri spre alb,ochii albastru deschis,spre intens.Cei cu pete pot fi,,corciti,, sau o rasa mixta.Ii poti impreuna cu orice iepuroi,, activ,, sau cu,, marele alb,,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi dacă găseşti aici,
http://www.iepuri.info/rase-de-iepuri-mari.html
Te pup!

| nicoalusoby a răspuns:

Uite aici mai multe rase http://www.iepuri.info/principalele-rase-de-iepuri-din-romania.html da poti sa le imperechezi cu alte rase dar sa fie de aceeasi marime.

| Denis505 a răspuns:

Sunt iepuri belgieni de mai multe culori, de exemplu am avut unul maro, dar cu mai multe culori nu am avut, cred ca ar trebui sa te duci la cineva care se pricepe cu adevarat ..eu asta iti recomand, si sa, belgienii se pot imperechea cu alte rase dar de aceeasi marime..in general se refera la varstawinking mult noroc cu iepurii happy

| Inventator explică:

Am uitat sa mentionez ca lungimea parilui este de 1cm si culoarea ochilor negri

| Karii989 a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa duci iepurii pe care i-ai cumparat la un veterinar pentru a-ti spune ce rasa sunt deoarece veterinarii cunosc rasele animalelor. Si da, poti sa ii impreunezi cu alte rase deoarece tot un iepuras sau mai multi iepurasi vor iesii, si nu ai de unde sa stii, poate vor iesi chiar mai frumosi daca masculul nu e de rasa. Niciodata nu se stie ^^. Sper ca te-am ajutat happy

| Cosmin_Tudor_1992 a răspuns:

Iepurii belgieni din cate stiu eu au ochii rosi si blana alba in totalitate. Si da poti sa ii imperechezi cu alta rasa happy sper ca am fost de ajutor. SALUTARE