| Boomzz2012 a întrebat:

Am un catel de 6 saptamani rasa Bichon Frise asa ni s-a spus cand l-am cumparat, dar am niste nelamuriri l-a aspectul lui deoarece perinitele de la labute au culoarea roz, nasucul negru cu pete roz doar unul din ochi are conturul negru, iar blana e putin ondulata. Poate fi Bichon Frise? Astept raspuns.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna andra1000,
Da se poate sa fie un Bichon Frise dar avea pedigree ca sa dovedeasca ca e de rasa pura?
Stii ca unii catei se mai nasc cu mici "defecte". Ei bine, se pare ca nascului lui va ramane negru cu pete roz. Labutele nu au nicio problema.
La ochi insa, celalalt ochi ce contur are? Toti cateii Bichon au ochii negrii.
Tot ce ai spus mai sus apar ca defecte pentru catelul tau : nas cu pete, buzele nu trebuie sa aiba culoarea pielii, ochii nu trebuie sa aiba culori deschise. Nu cred ca e vreo problema cu blanita ta.
Ma tot gandesc la catelul tau pentru ca mie, sincer, mi se pare ca se poate sa nu fie de rasa pura. Stiai asta cand l-ai luat?
Pa, pa