| Inventator a întrebat:

ATETIE DAU FUNDA! am o intrebare: daca iepuroaica este gestanta si iepuroiul a intrat la ea si a montat-o din nou pot aparea complicatii la iepuroaica(este in ultima saptamana)

2 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Iepuroaica,de obicei dupa ce ramane gestanta refuza sa se mai imperechiaze, se apara cu inversunare si alunga masculul, dar cine stie poate nu este gestanta. Daca mai are doar o saptamana pana la data care trebuie sa fete, atunci la palparea burti ar trebui sa se simta puisorii(daca a-i cat de cat experienta), sau a putut sa fie o gestatie falsa si atunci totul este normal, va incepe un alt ciclu de gestatie dupa noua monta.Respecte

| NuMaContrazice a răspuns:

Salut, si eu am patit asta o data, a mea a avortat, ai si tu grija cu ei ca poti sa strici iepuroaica si sa ramana sterila.
Daca a fost intr-adevar gestanta verifica-i glandele mamare, ar trebui sa fie umflate in ultima sapt.