| just|breathe a întrebat:

Aveti idee cat ar costa o chitara clasica, de incepatori.Am tot cautat pe net si nu prea am gasit. Vreau sa mentonez ca nu vreau nu stiu ce chitara performanta de nu stiu cate milioane.Multumesc.happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am luat de la magazinul muzica o chitara nou-nouta Ariadna cu 2 milioane(vechi). Este foarte buna, te asigur. Ai grija, la inceput se va dezacorda foarte repede, dar in timp se vor mai lasa corzile si nu se va mai dezacorda decat dupa foarte multe utilizari. Succes!
Apropo, chitara este un instrument foarte frumos!

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Poate la second-hand 150 lei; eu am vazut la muzica chitara hora cu 300-350 lei. Cam asa gasesti.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pentru inceput poti sa-ti iei o chitara Hora Reghin si costa in jur de 150-200 lei :)
http://images03.olx.ro/ui/2/05/10/19270510_1.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am luat o chitara clasica si una Bass dar din America si a costat 12 milioane(in bani romanesti) ce-a clasica si 18 milioane(in bani romanesti) ce-a Bass

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

in jur de 150. 200... dar daca vrei ceva mai de firma...normal ca este mult mai scumpa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

159ron ce include husa, instrument pentru acordare, dvd negative, mici lectii scrise! si 20 lei transportu in 24 h! fly-music.ro e o chitara clasica la oferta! mai e in stoc

| mrc_5526 a răspuns:

Eu am cumparat chitara de pe http://esound.ro/
sunt foarte multumit, am primit-o a doua zi.