| Ditzy a întrebat:

Hei! As dori sa invat sa cant la chitara sau vioara!
Ce e mai usor?hee hee. Eu cred ca chitara.si vioare din cate am vazut sunt cam scumpe.Metionez! Chitara clasica. aveti vreun magazin online de unde sa imi iau? Mentionez ca nu stiu sa cant! Vreau sa invat.deci,o chitara de incepatori! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te ghidezi dupa ce e mai usor? Ori canti din placere ori nu canti :-? donno, parerea mea.
Oricum, zic chitara pentru ca nu stiu cum e sa canti la vioara.

www.guitarshop.ro
www.mcmusic.ro

5 răspunsuri:
| ChristinaO a răspuns:

Eu cred ca vioara e mai usoara...chitara e destul de complicata.

| Satana a răspuns:

Chitara.
Mcmusic.ro

| Satana a răspuns:

Chitara nu e complicatat, cant la electrica de 1 an si e foarte simplu daca ai metalu(gen de muzica, nu fier, deh) in sange.

| Satana a răspuns:

Complicata*

| Lario a răspuns:

De ce nu incerci cate putin din fiecare, iar apoi decizi singur ce iti place mai mult? Cel mai simplu e cu un profesor, iar pentru asta iti recomand Boem Club. te duci frumusel, faci cateva lectii din fiecare, iar apoi iei marea decizie. happy Personal nu cred ca una e mai dificila (sau mai frumoasa) decat cealalta. Fiecare cu farmecul ei.