| andragrigoras2000 a întrebat:

Aveti vreun animalut?:s imi faceti si mie va rog o descriere a animalutului vostru? daca nu aveti, al unui animal indragit de voi! funda la cele mai frumoase raspunsuri!happy

9 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Salut,selly!
Eu am doua pisici.Una este mama celeilalte pisici si are 3 ani face 4.Fiica ei a implinit un an pe 4 martie 2011, caci s-a nascut pe 4 martie 2010.Pe pisica de 3 ani o cheama Elodia (o alint Lody) si pe fiica ei o chema Peny.
Elodia este o pisica foarte inteligenta, jucausa si harnica (prinde soareci). Cand ii strig numele apare imediat.Nu o strig cu Elodia ci cu Lody.Este foarte iubitoare si toarce. Daca tin ceva de mancare in mana,se ridica in doua labe, dar nu o ia decat daca o las. Face asta si cand vrea sa fie mangaiata, iar daca nu o mangai se freaca cu capul de mana mea.Acum ea este gravida.
Peny este si ea foarte iubitoare si jucausa.Mama ei, Elodia, ii da cu laba daca se apropie de ea.Prinde soareci, dar si cate o soparla asa cum a invatat-o mama sa.Nu este chiar ca Elodia pentru ca nu se ridica in doua labe si nu face ca ea.Asta nu ma deranjeaza.
Le iubesc pe amandoua asa cum sunt! Sunt foarte amuzante! Atunci cand sunt trista ele ma fac sa ma simt mai bine.
Bye!

| wimpyannya a răspuns:

Eu am un catel de talie medie, Bichon Frize. Este o pufarina de catel, ii place foarte mult sa stea in preajma familiei, ii place sa poarte sepcute si hainute, in fiecare an de ziua lui primeste cate o jucarie si este foarte foarte bucuros. Este foarte inteligent, stie cand trebuie scos afara, iar la ora 10 seara asteapta in fata canapelei pentru a o trage ca sa se culce. Are 7 anisori, deci nu e tocmai un Junior, iar ceea ce e si mai amuzant este ca de 2 ani am o pisica maidaneza, tigrisor, am gasit-o in fata blocului, e defpat motan. El si Lucky, catelul meu sunt cei mai buni prieteni, cel mai amuzant lucru este ca fac schimb de manacare si desi nu au crescut impreuna cainele nu il maraie niciodata cand are vreun os sau ceva de genul. Din pacate, am aflat ca Lucky are spondiloza si trebuie sa am mare grija de el, pentru ca poate paraliza oricand, nu are voie sa stea in curent sau sa alerge prea mult cred ca atunci cand nu va mai fi, voi suferi enorm

| BabyDollRalukks a răspuns:

Stau si ma gandesc la anii ce au trecut in goana, fara sa imi dau seama macar. Cert este ca nu voi uita niciodata ziua in care am capatat-o pe Teo, papagalita mea.De fiecare data cand mi-o amintesc,e imposibil sa nu zambesc. Ea e unul din motivele pentru care eu traiesc,deoarece fara ea,as muri de tristete. Ea este cea mai buna prietena a mea,ii pot spune orice secret cu incredere,stiind ca nu va spune cuiva ceva. Este atat de dragalasa si pufoasa! Este mica,trasa parca prin vopsea galbena,lucioasa,peticita cu cativa fulgisiori si pene verzulii. Ochii sai sunt cu totul si cu totul deosebiti. Ca doua perlute negre,privirea ei imi da putere,uneori ma dojenesc si ma insipra in tot ceea ce fac, chiar si scriind aceste randuri. Este prietenoasa, se lasa mangaiata si pupata de toata lumea.Cand o iau prin camera mea,se piteste dupa poze si cand ii strig numele,ea scoate capul ca un copilas poznas si inocent si ma priveste bland. O iubesc nespus. Tin minte ca mama mea o scotea din cusca dimineata ca sa o puna langa mine in pat sa ma scoale,iar ea isi indeplinea misiunea intocmai. Atunci cand o 'gadil' sub aripioarele planpande, parca rade(in imaginatia mea), dar ea de fapt canta satisfacator.Este hazlie atunci cand se asaza langa farfuria in care mananc si imi fura din mancare, iar apoi se uita in jur ca un mic hot care spera sa nu fie prins in flagrant.Acum mult timp,Teo a scapat din cauza fratelui meu mai mare,dar cu multe peripetii, am recuperat-o dintre copacii de peste strada.O iubesc enorm pe Teo. Poate ca pentru unii nu prea are o insemnatate mare, chiar se intreaba de ce o iubesc atat.Eu,insa,le voi raspunde intelept: 'Decat un prieten pentru care risc prea mult,mai bine un inaripat pentru care nu risc nimic. Pe ea o pot numi 'prieten adevarat',deoarece nu m-a lasat niciodata la greu. Pentru unii este un simplu animal,pentru mine,insa, este o bogatie a sufletului, o parte din inima mea!' happyhappyhappy Sper sa iti placa.Indiferent daca imi vei da funda sau nu, Teutza va apreciahappyhappyhappy:X

| TokyoGirl a răspuns:

Eu am un TECkel de fapt este o Ea.Se numeste Sofi si are cam 6 ani.Ea s-a nascut cu Epilepsie.O ibubesc enorm de mult.ARe hainute, o scot in fiecare zi laplimbare si multa iubire plus tot ce-i trebuie

| MeGustaaa a răspuns:

Eu am un hamster.Desi mamanu prea a fost de acord ea a inceput sa il indrageasca.I-am pus numele Fiona.O iubesc foarte mult si inca din prima zi ea si-a facut un loc in inima mea.Cand am fost in vacanta la bunica mea am pierdut-o.Am plans si am fost trista dar raul a luat o intorsatura deoarece am gasit-o. povestea este reala

| TaNaNaNaNa a răspuns:

Eu stau la tara si am multe animalute pe langa mine.Am si un caine numit Amigo si un pisoi pe nume Papi, alb cu pete negre.Dar cel mai mult il iubesc pe Papi care l-am primit cadou de la familie de Craciun.Indragesc toate animalutele.Papi cand a venit la noi era jucaus,alerga prin casa ca si cand ar fi fost la noi de mult timp.Dar a doua zi i-a dat tata un peste marisor iar el fiind mititel s-a inecat cu un os de la peste. Tusea, ii era rau, nu manca.Am crezut ca s-a imbolnavit si i-am luat antibiotice. Dupa ce ii dadeam pastilele ii mai trecea, probabil avea infectie si i-o mai calma.S-a chinui asa o luna si ceva, ba chiar in ultimul timp ne luasem ramas bun de la el, lasandu-l in camera singur, sa nu ne mai vada ca ne e mila ca ii lungeam suferinta.Ne era foarte greu, mie si surorii mele sa-l lasam.Imi doream mult sa se faca bine pentru ca prinsesem drag de el.Dorinta mi s-a implinit caci in seara aceea cred ca a scapat de os. Dimineata a inceput sa manance si se simtea din ce in ce mai bine.Cu timpul si-a revenit,a crescut si acum este jucaus ca la inceput, sta la panda, vine la mine in brate sa il mangai etc.
Mai am o pisica care a venit la noi si nu a mai plecat dar sta numai afara.Acum o saptamana a fatat prin pod si abia astept sa-i vad puisorii cand i-o da jos.

| andragrigoras2000 explică:

Nu stiu ce sa aleg!~toate sunt foarte impresionante! cuprind niste cuvinte tare frumoase care chiar par a fi din inima! bravo voua ca va iubiti animalutele! daca as puea alege,as da fundita la toate raspunsurile,scurte,lungi,indiferent cum sunt ele.mi-a placut mult mesajul fiecarei descrieri,insa,trebuie sa aleg doar una,cea care m-a impresionat cel mai, dar cel mai mult! bravo ca o iubesti pe teo, baby! bravo tuturor!happy

| Anonymus3000 a răspuns:

Eu nu am animalut dar mi-as dori un catelus nu stiu ce rasa dar as vrea sa fie o rasa mai micuta si mai dragute gen terrier etc sa fie maro si jucaus si sa fie baiat si iash pune numele Puppy :X

| MissDelevingne a răspuns:

Am un animaluutz dragut:un caine SPIKE il cheama