| Iuhas_Octavian_1977 a întrebat:

Broscuta mea testoasa de un an a sarit din acvariu, alalteiari.Nu o mai gasesc. Temperatura casei este de 24 grade Celsius.Cat poate supravietui in casa?

1 răspuns:
| Lorenuta2000 a răspuns:

Din ce am gasit e4u pe net se pare ca temperatura optima a unei testoase se afla intre 24 si 30 de grade, iar in conditii extreme pot rezista mai multe zile fara apa. Totusi, pentru a te asigura ca supravetuieste lasa hrana si apa prin casa pana o gasesti. Sper ca am fost de ajutor.