| Iuhas_Octavian_1977 a întrebat:

Salut tpu.Am o broscuta testoasa de aprixomativ un an.Ieri,cand am ajuns acasa, nu era in acvariu.Acvariul era la aproximativ 50 cm inaltime fata de podeaua apartamentului. Oare s-a ranit cand a sarit din acvariu? Cum sa o gasesc? Unde s-ar putea ascunde?
Nu se aude nimic prin casa. Oare a murit? Ce se intamplca cu ea?

4 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Nu s-a ranit prea grav.Caut-o pe sub covor sau sub pat ca acolo se ascund de obicei, daca nu merge, o cauti langa sursele de caldura, neputand sa isi mentina temperatura corporala trebuie sa caute ceva sa se incalzeasca, si se gandeste:"o soba sau calorifer ar fi perfect! Bafta!

| MitroKta a răspuns:

Daca a bagat capul la cutie nu sunt sanse mari sa fi patit ceva. Numai sa nu se fi taiat in acvariu cand a evadat...

| thezbx a răspuns:

Si a mea a facut nebunii din astea big grin. la broscuta mea ii s-a fisurat carapacea. sper ca si a ta e bine. de ascuns se poate ascunde dupa dulap [cauta si pe langa picioarele dulapului], sub pat, sub noptiera, in locuri din astea mici, in care nici nu te gandesti sa o cauti..depinde cat e si ea de mare.

| thezbx a răspuns:

Si cauta un acvariu mai mare, sa nu mai iasa, sau pune acvariul care il ai pe jos, daca sare iar sa nu se loveasca asa tare.