| Anonim00001 a întrebat:

Broscutele testoase aud?

8 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Sunt in zona capului daca te uiti cu lupa sau cu ochiul liber de aproape o sa vezi niste gaurele foarte mici

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Bineinteles ca aud. Nu stiu acum la ce frecventa, dar reactioneaza la sunete. Au urechi - sunt acoperite de niste placi osoase subtiri rotunde - se si vad daca te uiti bine.

| FemeiaPisică a răspuns:

Da, aud! Ele au ureche interna.

| W3R4 a răspuns:

Sigur ca da, urechile lor sunt acoperite de niste placi ososoase. Daca te uiti mai bine, le si vezi.

| availablehandyman a răspuns:

Aud... credhee hee

| EmanuelaZ a răspuns:

Broscutele testoase nu aud deloc.

| Anonim00001 explică:

Si unde sunt mai exact situate?

| Letheya a răspuns:

Da, aud. Urechile sunt situate undeva in zona capului, insa nu au pavilion. O sa observi niste gaurele micute.