| cuticaadrian2 a întrebat:

Buna TPU
Este adevarat ca broscutele testoase mor repede daca nu au ce le trebuie?

5 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Daca nu le asiguri conditiile optime, exista aceasta posibilitate.

Intra aici www.testoase.com si citeste mai multe informatii despre broscute.

Pa.

| Sup3rN0va a răspuns:

Daca nu te ingrijesti de ele normal ca sfarsesc destul de rapid dar si asa rezista mult.dar asta nu inseamna ca trebuie sa le chinui.
Ca sa nu fie chinuite le trebuie un spatiu mare in functie cat de mare e broasca dar, de obicei spatiu trebuie sa fie de 5-6 ori mai mare ca broasca.
Daca e de apa o insula daca e de uscat un loc sa se bage in apa..si hrana de cel putin 3 ori pe zi hai 4 depinde.

| TURCUL0001 a răspuns:

da este adevarat.

| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Este destul de clar, ca un animal trebuie sa aiba intotdeauna conditiile specifice

| UnKnoWw a răspuns:

Da, orice animal moare daca n-are conditii.De exemplu ai putea aduce un urs polar in Africa? Ceva de genu e si cu broasca testoasa, daca ea mananca viermi sau ce mananca ea si tu i-i dai cartofi normal ca moare... laughing