| AnAnonim a întrebat:

am 12 Ani si Habar nu am ce sa fac vara asta...
Raspunsul cel mai folositor primeste funda!
Scz categoria

5 răspunsuri:
| kissuletzz a răspuns:

O gramada de lucruri:te joci cu prieteni,iesiti la terasa,iesiti sa va dati cu skatebward-ul/rolele,mergi la plaja,daca nu poti merge la plaja mergi la o piscina, daca nu poti nici la piscina fa-ti una(crede-ma va fi amuzant), incearca sa construiesti tot fellul de lucruri ex:fa-ti o casuta in copac, mergi intr-o padure si faceti o vanatoare de comori. sper ca te ajuta ideile, distractie placute. funda?(mia-m amintit ce iti doreai tu sa faci cand erai la scoala fa cum)

| irina1999moldovachisinau a răspuns:

Exista o multime de posibilitati ca sa-ti petreci timpul:
la plaja
citeste
confectioneaza cev aoriginal
priveste filme
iesi cu prietenii /prietenul
achizitioneaza ceva nou
schimba-ti lookul
asculta muzica
inscrite la vreun curs
daca ai placerea sa stii engleza mai bine invata cite vreo doua cuvinte noi in fiecare zi
fa cumparaturi
ca sa faci bani organizeaza un tirg ca sa vinzi hainele vechi, jucarii din copilarie sau diferite obiecte care nu le mai folosesti
asculta radioul
incearca sa gatesti ceva neobisnuit pentru ca sa-ti uimesti parintii-de aici poate te faci si tu cu ceva va fi interesant
picteaza ceva daca esti buna la asta
joaca-te cu animalul tau
ajuta-i pe parinti e foarte important
cauta pe internet diferite moduri de a pierde vremea: origami, lut polimeric sau ceva de confectionat din panglica, apoi ceea ce ai facut poti sa le vinzi, obiectele handmade sunt foarte cautate acum.
SPER CA TE-AM AJUTAT, AI CE ALEGE.

| andanina a răspuns:

Si eu am 12 ani. Daca locuiesti la sat (sau ai bunici care locuiesc la sat)ai putea sa iti gasesti un loc departe de casa ta, unde sa nu vina multa lume si sa iti faci o gradina secreta ca in desenele cu Sandy Belle (te poti uita si la Sandy Belle vara asta) Eu asta vreau sa fac vara asta

| AlexandraTeUraste a răspuns:

Buna! Si eu am tot 12 ani, si nici eu nu stiu ce sa fac.In principiu nu vreau sa citesc cum spun adulti laughing.

| BAndrada00 a răspuns:

Este vara.Deci distreaza-te prin orice ai face.Totul este mai distractiv cand ai un grup de prieteni.:*