| Bogdan_9316 a întrebat:

Am 2 Hamsteri Pitici, ieri mi-am cumparat un mascul la femela deoarece doresc sa se imperecheze si sa am pui. Masculul e mai mic ca femela, dar nu se bat absolut deloc dor impreuna.. etc

Vreau sa stiu cum sa-i imperechez, pana acum nu i-am mai vazut.

Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Betyskumpik a răspuns:

Uite aici e tot ce trebuie sa stii : https://www.google.ro/......https?/url

2 răspunsuri:
| ligiligi a răspuns:

Buna!
Lasa-i singuri intr-o camera cu becul aprins si repeta asta cateva zile pana esti sigur ca s-au imperecheat. Urmareste femela in fiecare zi si vezi cum se manifesta.
Daca are pui v-a manca mai mult si nu va mai fi atat de activa si o sa stea intr-un loc.Vezi daca incepe sa aiba burtica si in 2 saptamani o sa nasca.
Daca nu mai incearca ca o data tot se vor imperechea.
SUCCES!

| cristian100 a răspuns:

Trebuie sa ii lasi odata noaptea in baie sau undeva singuri si se imperecheaza singuri. DUpa aceea o sa vezi ca femela o sa se ingrasa deci o sa aiba pui.In aprox 2 sapt ii naste.Eu am luat parte la 3 nasteri de hamsteri deci nu trebuie sa faci tu nimic doar sa ii hranesti.Si puii nu ai voie sa ii atingi pana nu cresc ca pot murii 2 saptamani, 3 sa nu ii atingi iar daca ieri ti-ai luat femela inseamna ca peste 2 sapt o sa ai pui