| Franghiu_Dana_1990 a întrebat:

Am doi catei yorkshire terrier toy (femela/mascul) care, au crescut de la varsta de 2 luni impreuna. Astazi au 1 an si jumatate! Problema este ca masculul inca de mic doreste sa se imperecheze cu femela iar ea mereu refuza desi este a 3 a oara in calduri. Nu stiu ce as putea face, sa i ajut sa se imperecheze. Repet, ea nu l doreste pe el deloc iar el este disperat dupa ea zi de zi! Cand femela este in preajma altor caini ori catele doreste sa se imperecheze cu acestia doar cu baiatul de acasa nu! O fi din cauza faptului ca acestia au crescut impreuna? Ce as putea face? Imi doresc foarte mult ca ei doi sa dea viata unor catei frumosi si iubiti

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Bietul catel! Este evident ca femela l-a pus in "friend zone" si l-a uitat acolo.

| HadesSs a răspuns:

Si eu detin o femela yorkshire terrier toy de aproape doi ani si stiu ca sunt foarte afectuosi iar parerea mea e ca din cauza ca au crescut de mici impreuna si sunt ca si cum ar fi frati.

Răspuns utilizator avertizat