| BlackK96 a întrebat:

Buna am 2 pesti unul Beta si unul Xipho cred ca asa se numesc, si intrebarea mea este atunci cand le dau granule de ce iau mancarea in gura si o scuipa, apoi iarasi o iau si iarasi o scuipa? E normal? Asa trebuie?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Se joaca.Asa cum spune si liviu, da-le si purici, alternativ cu granulele.Atata timp cat nu stau pe fundul apei apatici, nu te ingrijora.

1 răspuns:
| T7uk a răspuns:

Le dai mancare prea mare. Incearca sa le sfarami sau sa cumperi hrana mai marunta cum ar fi puriceii.