| Bidenci_Sorin_1993 a întrebat:

Buna
am 4 puiuti nou nascuti de iepure si nu stiu cu ce trebuie hraniti, cum, cat si cand ...eu le-am dat lapte de vaca, ..am nevoie da ajutor dau funda

3 răspunsuri:
| BlackArt333 a răspuns:

Incearca sa gasesti o iepuroaica pe care sa o mulgi sau sa o convingi sa iti hraneasca puii pana cand au o luna, cand poti incepe sa le dai legume si iarba uncata etc.
Cand au o luna si cateva saptamani poti sa le dai mancare de rozator care se gaseste in magazinele mari si petshop-uri.
P.S. Nu uita! Nu le da ierburi proaspete ca pot muri!

| gigick a răspuns:

Asculta frate nu mulge nicio iepuroaica merge si cu lapte de vaca dar lapte de la o vaca care a fatat mai devreme de o saptamana pentru ca e altfel laptele at are un aport mare de vitamine proteine cred ca culastra ii zice o sa traiasca si fara sa bea culastra dar nu o sa se dezvolte cum ar trebui