| angelwithgreeneyes a întrebat:

Buna!

Am copiat de pe o revista, un desen, destul de simplu, cum sa invat sa il fac?

ce-i drept, eu am talen la desen si stiu sa fac desene pe care alti oameni nu stiu sa le faca,

Cum sa invat sa fac desenul ala

4 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Exersezi.
Incerci acel desen pana va fi exact cum ti-ai dorit. Mai adauga si ceva chestii de la tine, poate va arata chiar mai bine.

| pikaღ a răspuns:

Sincera sa fiu mie nu imi place sa pictez dar draga mea ador sa fac contururi in creion, si imi ies mortale exact ce pe PC, dar nu este intotdeauna asa cand ma pune cineva si nu am chef il fac oribil, iar cand am chef... parca, nu stiu am eu o senzatie ciudata de a face desenul acela, am lucrat la un desen 3 ore fara pauze dar a iesit o capodopera, as vrea sa fac ceva din asta dar nu mai am timp pentru liceu. funda

| Dobros a răspuns:

Nujj...incerca si uh de multe ori...cei drept si eu am facut la fel si mi-a iesit acum pot sa copiez orce lucru daca il am in fata

| LeafClover a răspuns:

Trebuie sa ai multa rabdare, sa observi orice detaliu, sa te incadrezi in spatiu, sa masori cu privirea. Si nu trebuie sa iasa perfect, ar fi mai original daca ai adauga si tu ceva. ^_^