| annuti a întrebat:

Am doi perusi femela si mascul femela nu zboara imi puteti spune de ce va rog dau funda.

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Cum nu poate sa zboare? nu se ridica deloc de la sol? poate are o problema cu o aripa sau aripile, de ce nu te duci cu ea la un veterinar sa vada cauza si poate un eventual tratament?

| Enki a răspuns:

Si eu am un mascul si o femela, la inceput nu zburau deloc.Doar ieseau din cusca si statea ori pe cusca ori langa ea, dar nu zburau.probabil le era putin frica deoarece ii aveam de putin timp dar dupca o saptamana si cv au inceput sa zboare putin cate putin, iar acum nu mai e nicio problema.s-ar putea sa le fie putin frica sa zboare daca ii ai de putina vreme, dar daca nu inseamna ca au probleme cu aripile sau sunt prea grei.
totusi de cat timp ii ai?

| KawaiiiPanda a răspuns:

Poate daca sunt luati noi nu sau acomodat bine. Daca a trecut un timp si ti se pare ceva neinregula du-i la un Vet. Poti sa-i iei incet in mana, pe rand, si sa-i mangai, sa le duci mancarica la cioc si daca nici dupa ce te-ai imprietenit cu ei nu merge inseamna ca trebuie sa-i duci la Veterinar.