| fnatalia a întrebat:

Buna am doi perusi(femela si mascul)femela sta jos in cusca dar sta si pe bat de un timp nu mai are pene in zona cozii,si e mai greoaie,din cate am citit pe net sar putea sa aiba oua, am pus si un cosulet in csca si sta si in el cateodara, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Pune-i un cuib de lemn, un fel de boxa stii cum arata nu? Ai vazut ca s-au imperecheat? se inteleg intre ei? Ai mei sunt de 1-2 ani impreuna si nici un nenorocit de ou nu au scos.

| fnatalia explică (pentru AtateaConditii):

Da i-am vazut cand s-au imperechiat, si se si inteleg foarte bine, multumesc