| Miяu a întrebat:

am nevoie de un sfat, mi-am cumparat o catelusa micuta si nu stiu ce nume i-as putea da. as vrea ca numele ei sa inceapa tot cu "R" (pentru ca toti cainii care i-am avut au avut nume cu "R" ) si un nume mai special...winking

Răspuns Câştigător
| inna a răspuns:

Rona love struck

18 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Rina...in nici intr-un caz sa nu-i pui un prenume de persoana...cand pronunti numele cainelui acesta/numele/ trebuie sa aiba ecou, ecoul vocii tale pe care micuta ta il va recunoaste oricand... ia incearca...Rinaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Super, nu?!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Relly, Rudy, Ritzy, Rony, Roua, Rumba, Rama, Remy, Rita, etc...

| Silvia a răspuns:

Ritahappy

| maryana5 a răspuns:

Riki? big grin sau Richel big grin sau Rasfatata laughing

| FearNoEvil a răspuns:

Ruby.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Rautate mica. laughing

| YLLL a răspuns:

Rya suna bine:X
Rita
Rina
Rela
Raiza.

| M4RK a răspuns:

Rada, Radi, Raf, Rafale, Rafka, Rags, Raiza, Rajah, Rambo, Randy, Ranger, Ranger, Rangoon, Rank, Raskan, Rasputin, Rawette, Rayn, Reeves, Reggy, Reia, Reima, Reinbert, Relly, Remington, Renee, Renegade, Renzo, Repo, Reuben, Reve, Rex, Rexy, Rezia, Rhett, Rhino, Ricky, Riff, Rifle, Rigby, Rika, Riley, Rilka, Ringo, Ripley, Rips, Risa, Rissy, Rita, Riva, Rob, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Rojo, Roman, Romulus, Ron, Ronco, Ronna, Rookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Roxina, Roxy, Roy, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner, Russ, Rustine, Rusty, Rux, Ruxi, Ryane, Ryno
aici sunt toate numele cu Rwinking

| M4RK a răspuns:

Cu o mica cautare se rezolva totulwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Miяu explică:

M-am gandit sa ii pun riki, ria sau rona... ce nume preferati mai mult... eu acum ii zic riki, suna bine big grin

oricum, va multumesc tuturor pentru nume! am avut dintre care sa aleg love strucklove struck va raman datoarewinking

| Miяu explică:

@dianagirl stiu ca suna ciudat dar am avut 2 caini ale caror nume nu incepe cu "R" ( blacky si lucky ). si ei au murit la 3 luni respectiv 6 luni cryingcrying iar cainii ale caror nume incep cu "R" au trait 10, 13 ani... stiu ca suna ciudat dar... nu vreau sa mai risc cu inca un catel cryingcrying

| ellene a răspuns:

Ritza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rita

| cioko19 a răspuns:

1.Rossa
2.Rita
3.Regina
4.Ria
5.Rosita
6.Rufina

batting eyelashes :* Succes pentru alegerea numelui

| andraaa12 a răspuns:

Rose marie sau Rose, mi-e mi se par cele mai frumoase nume cu R.

| dianagirl a răspuns:

Golden Retriever vezi daca iti place numele acesta pai numai cu R vrei?

| shockyisandra a răspuns:

Ra de la Amon Ra -zeul suprem in mitologia egipteana
Egiptenii antici credeau ca el a creat lumea si ca rasaritul soarelui a fost pentru sine un simbol al creatiei. Ciclul zilei, incepand cu rasaritul soarelui si incheindu-se cu apusul sau, pentru ca sa rasara a doua zi, simbolizeaza renasterea si asa Ra a devenit forta suprema a creatiei si stapanul vietii.