| sufletzel a întrebat:

Am o bichonica de un an si m-am hotarat sa o sterilizez. In principiu m-am hotarat sa o duc la clinica Facultatii de Medicina Veterinara si voiam sa va intreb daca stiti cat costa acolo o sterilizare. Cei care ati trecut prin asa ceva, daca aveti niste sfaturi mi-ar fi de mare folos.

2 răspunsuri:
| sufletzel explică:

Desi nu o duc grozav cu banii, pentru a-mi steriliza catelusa as da oricat. Adica am pus intrebarea pentru a sti orientativ cat costa, ca o sa incep sa pun bani deoparte (in februarie intentionez sa o sterilizez).
Poate par nebuna, dar imi iubesc enorm catelusa si vreau tot ce e mai bine pentru ea. De aceea vreau sa o sterilizez la clinica FMV, ca am auzit ca sunt foarte buni cei de acolo.
Avand in vedere ca este o operatie care se face o singura data in viata si care e deosebit de importanta si presupune mai multe riscuri la femele decat la masculi, am zis ca fac un efort si ii ofer ce e mai bun chiar daca e si destul de scump pentru buzunarul meu. Am zis ca decat sa dau mai putin si sa apara cine stie ce complicatii sau sa pateasca ceva, mai bine fac un efort si o duc unde se spune ca e cel mai bine.
Daca ar fi fost mascul, nu mi-as fi facut probleme. La ei riscurile sunt aproape zero.

| Jesss a răspuns:

Este cam scump... destul de scump chiar. si eu am doi motanei si am vrut sa-i castrez acolo si am auzit ca-s preturi mai mari decat intr-un cabinet happy deci nu stiu daca ar fi o alegere buna avand in vedere ca totusi te intereseaza cat costa happy si te gandesti si la bani