| 1234didi a întrebat:

Sunt clasa a 12a si sunt indecisa in privința facultății. Anul trecut voiam la medicina, dar anul acesta mi-am dat seama ca este foarte mult de învățat. Ma gândeam la facultatea de Ecologie si Protectia Mediului din Sibiu, dar mama mea spune ca nu o sa imi găsesc de lucru după. Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| svenhassel13 a răspuns:

Daca vrei cu adevarat ceva, nu te vor opri cateva cursuri. Daca vrei medicina iti sacrifici tineretea, dar dupa vei fi mandra de tine. PS: o sa dau la medicina.
Referitor la ecologie, da, poti gasi de lucru, nu e cum spune mama ta, dar cu un salariu minim si cu rugaciuni sa gasesti post.

6 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! La toate facultățile se invata. Dacă îți place medicina mergi pe medicina. Oricum omul cât trăiește invata. Dacă nu ești pasionata de ecologie nu are rost sa dai acolo doar pentru ca tu consideri ca e mai ușoară. Mergi pe ce îți place.

| WhiteLife a răspuns:

Ce zici de farnacie, sau nutritie, sau radiologie si imagistica? big grin si la medicina sunt comvinsa ca ai face fata daca iti dai silinta.

| IIZarathustra a răspuns (pentru WhiteLife):

Ai idee ce facultate trebuie pentru radiologie si imagistica?

| WhiteLife a răspuns (pentru IIZarathustra):

Aici se poate da admiterea in cadrul univrsitatii, deci este o alta specializare:

http://www.umfcluj.ro/......tere-2020_

Iar aici este o specializare de rezidentiat, ceea ce inseamna mai intai facultatea de medicina:

https://fasmr.ro/rezinformat/

| IIZarathustra a răspuns (pentru WhiteLife):

Multumesc!

| Maeve a răspuns:

Chiar iti doresti sa dai la facultate? Eu cred ca nu vrei sa tocesti la nimic. Mai bine cauti ceva de facut. Testezi pana vezi ce iti place