| AylinBrc a întrebat:

Bună, am o iepuroaică care mi-a născut. Puii au 1 săptămână. Puteți, vă rog, să-mi spuneți când pot să pun mâna pe ei(să-i mângâi), când încep să mănânce singuri, când încep să meargă etc.

1 răspuns:
| Iunix a răspuns:

Salut. Eu am avut iepuri şi i-am crescut încă de când aveam vreo 13 ani.
Răspunsul la întrebare:
Toate după 9 zile, când le dă ochiii, deşii eu zic că e mai bine să aştepți până fac 2 săptămâni. Înainte să-i atingi vezi dacă te lasă iepuroaica. Să nu-i ți mult timp departe de ea, maxim câteva minute. După vreo 2 săptămâni or să înceapă să mănânce cât de cât.