| crynutza34 a întrebat:

Am o intrebare pentru. cei care au papagali si au invatat sa vorbeasca. ei bine eu ma tot tin de papagalul meu sa spuna "Coco" si de vreo 3, 4 zile in toc la cap si azi a facut un fel de chitait... oare va incepe sa vorbeasca? si papagalii vostrii au fost raniti? daca da, le-a trecut repede? funda + vot si la ceilalalti vot

1 răspuns:
| KenJi a răspuns:

Pai am avut 2 papagali, si am alfat cum sa ii fac sa vorbeasca dar pentur mine era prea tarziu. Asa, ca sa iti spun si tie, in caz ca papagalul l-ai luat de foarte curand presupun ca ai aflat ca 3-4 zile nu trebuie sa ii faci nimic (adica il lasi la locul lui sa nu se sperie). Dupa care trebuie sa ai niste ore programate cu el, adica vorbind nu de 5-10-15 minute ci de 30-60 minute, sau chiar mai mult in functie de timpul tau. Ii repeti acelasi cuvant de X ori si asa va da rezultatewinking. BAFTA